Dezinfekce

AgroCID SUPER OLIGO

AgroCID SUPER OLIGO je doplňkové krmivo pro prasata a drůbež. Používá se jako látka okyselující pitnou vodu.

Antrolan – N

Antrolan je černý, ošetřující sprej na kopyta, paznehty a jinou tkáň rohovinového typu, který vytváří film a obsahuje olej. Na kopytech a paznehtech tvoří ochranný film a udržuje jejich vlhkost.
Leták ke stažení.pdf

Bio CID S

Silně alkalická čisticí pěna, která slouží k účinnému a rychlému odstranění nečistot ze zvířat. Bezpečné pro beton, dřevo, latě a nerezové oceli.

BioGel

BioGel je pěnivý, gelový čistící přípravek do stájí s unikátními čistícími vlastnostmi. Gel oproti jiným formám čištění umožňuje dlouhou kontaktní dobu, nepodléhá tak rychle gravitaci a vysychá pomaleji. To vše umožňuje účinným čistícím látkám lépe rozrušit nečistoty a výrazně se tak zlepšuje čistící účinek BioGelu. Pro čištění není třeba horké vody. BioGel je ekonomicky úsporný.

Blugard N DIP D

Blugard N DIP D je přípravek k ošetření struků po dojení světle modré barvy s vynikající baktericidní účinností. Neobsahuje jód ani chlór a je proto vhodný k použití v chovech ekologických farem.

Blugard N Spray

Blugard N Spray je přípravek k ošetřování struků po dojení světle modré barvy s vynikající baktericidní účinností. Neobsahuje chlór ani jód a proto je vhodný k použití v chovech ekologických farem. Tekutý prostředek určený pro dezinfekci mléčné žlázy po dojení bez obsahu jódu a chlóru.

CID 20

CID 2000

Přípravek CID 2000 je určen k čištění napájecích linek. Má trojitý účinek, tzn. čistí vodovodní řád, dekontaminuje pitnou vodu a zlepšuje výsledky produkce. CID 2000 odstraňuje veškeré organické a anorganické usazeniny, zabraňuje usazování vápníku a železa ve vodovodním řádu. Garantuje bakteriologicky perfektní kvalitu pitné vody a zároveň ji okyseluje. Vhodný pro drůbež a líhně, kachny, krůty, prasata, králíky.

CID Clean

Cid Clean je čistící prostředek pracující na bázi peroxidu vodíku. Může být použit i pro čištění vodovodních systémů.

Comfort Fix

Účinný přípravek pro dezinfekci paznehtů. Pracující na bázi aktivního kyslíku. Má Rychlý efekt proti onemocnění dermatitis digitalis, hnilobě paznehtů, rozpadu paznehtů. Je bezpečný pro zvířata i lidi.
Leták ke stažení.pdf

Comfort Plus

Tekutý koncentrovaný přípravek na bázi aldehydů určený na pravidelné koupele paznehtů a kopyt zvířat. Účinně likviduje mikroby, které způsobují nejrozšířenější infekční nemoci paznehtů. Zlepšuje strukturu rohoviny a její pružnost.
Leták ke stažení.pdf

Dermaline

Dermaline je ideální přípravek pro hygienu mléčné žlázy před dojením. Dokonale očistí kůži, ošetří ji a působí velmi rychle. Vytváří stabilní pěnu. Struky jsou pružné a zdravé již za několik dní. Dermaline je možno aplikovat všemi způsoby.

DM CID

Dezinfekce DM CID patří do top řady alkalického proplachu. Byl vyvinut pro čištění a dezinfekci mléčného potrubí, mléčných tanků a ostatních CIP systémů. Čistí obtížně přístupné instalace a všechny další plochy.

ECO Chlore

ECO Chlore je nepěnivý, alkalický chlorovaný čisticí prostředek určený pro čištění a dezinfekci CIP-systémů. 

Film Utile D

Dezinfekční emulze Film Utile je určená pro ošetření mléčné žlázy po dojení s repelentem. Na pokožce struků vytváří sytě oranžově zbarvený film pro snadnou kontrolu aplikace. 

FloorCal pH 12

FloorCal pH 12 je prášek určený k dezinfekci podestýlky v místech pohybu a ležení skotu, kde udržuje suché a hygienické prostředí. Přípravek byl vyvinut tak, aby měl pH vyšší než 12 a je tedy vysoce alkalický a účinný. FloorCal pH 12 se také dá použít při dezinfekci paznehtů v podobě suché lázně. Je použitelný i v chovu prasat.
Leták ke stažení.pdf

Hoof Smart Bath

Přípravek na paznehty nové generace – bez měďi, bez formaldehydu, vynikající čistící vlastnosti, vysoký výkon dezinfekce, dlouhotrvající ochrana. Hoof Smart Bath je vyroben novou technologií, umožňující prevenci a řešení laminitidy.
Hoof Smart.pdf

Horolith N

Horolith N je kyselý dezinfekční prostředek pro čištění dojících zařízení, mléčných potrubí, úchovných a chladících nádrží na mléko. Je velice šetrný ke gumovým součástkám zařízení, účinkuje i za nižších teplot. Je speciálně určen pro oblasti s tvrdou vodou. Odstraňuje zbytky tuků a bílkovin, má sníženou pěnivost, proto šetří zařízení a přístroje. Zabraňuje tvorbě vápenatých a železnatých povlaků i mléčného kamene.

Hypochloran

Dezinfekční prostředek Hypochloran obsahuje aktivní chlór. Tento prostředek je spolehlivou dezinfekcí, kterou lze použít i v nízkých koncentracích. Hypochloran má žlutou barvu, pH má hodnotu 11,6. Spektrum použití je široké (stájové prostory, průjezdové vany, dezinfekce vody, pomůcek, nářadí), dá se aplikovat v různých systémech.

Chirox

Chirorox je špičkový práškový dezinfekční přípravek s mycími účinky na bázi moderního aktivního kyslíku. Jedná se o univerzální širokospektrální dezinfekci pro nejširší oblast použití. e vhodný pro dezinfekci nejen v chovech domácích zvířat, ale také v domácnostech a v profesionální sféře (potravinářství, instituce, veterinární praxe, kadeřniství, fitness apod.). Myje a zároveň dezinfukuje, je pachově neutrální a nevadí zvířatům. Vhodný také k dezinfekci textilií. Spolehlivě likviduje bakterie, viry, houby, mykobakterie i bakteriální spory.

Chlorasept D (Asepto N)

Dezinfekční prostředek, který je určený pro dezinfekci dojících zařízení, mléčných potrubí, úchovných a chladících nádrží na mléko. Tato dezinfekce neobsahuje fosfáty a silikáty, má sníženou pěnivost a proto šetří zařízení. Účinkuje i při nízkých teplotách. Systémy čistí a spolehlivě dezinfikuje účinkem aktivního chlóru, beze zbytku odstraňuje zbytky tuků a bílkovin.

Inciprop Farm

Alkalický pěnový čistící prostředek Inciprop Farm neobsahuje chlór a nezpůsobuje bodovou korozi. Slouží k odstranění organické nečistoty, tuků, bílkovin. Je vhodný i pro vysoké hodnoty tvrdosti vody.

Inciprop Hoof

Inciprop Hoof je polyvalentní produkt k ošetření paznehtů. Efektivně čistí a ošetřuje silně napadené paznehty. Přípravek je vysoce účinný díky kombinovanému účinku svých složek, má excelentní baktericidní a fungicidní účinky. Snižuje riziko přenosu nemocí končetin a zároveň zvyšuje elasticitu rohoviny.

IO Shield D

IO Shield je bariérový jódový přípravek s vysokým obsahem polymerů pro dlouhodobou a trvanlivou ochranu struků po dojení. Vytváří bariéru mezi povrchem struku a vnějším kontaminovaným prostředím. Má repelentní účinky. Izoluje a chrání kůži struků, přičemž ji nechá dýchat. IO Shield urychluje hojení povrchových ran a oděrek pokožky. Pomáhá při problémech s bradavičkami. 

Iocid 30

Iocid 30 je výkonný víceúčelový dezinfekční prostředek. Obsahuje unikátní komplex, který poskytuje vysokou a stabilní úroveň jódu (2,8%). Iocid 30 je účinný proti bakteriím a plísním. 

Iody-Guard

Iody-Guard speciální dezinfekční emulze s vysokým podílem jodových složek a olejových komponent. Přináší maximální ochranu vemene před choroboplodnými zárodky, a to již po 5 minutách působení. Mimořádnou regenerační péči o pokožku struku zajišťují kvalitní kosmetické suroviny, které vytvářejí na pokožce struku jemný ochranný film zajišťující její dlouhodobé promaštění a zvláčnění.

Ioklar D

Dezinfekční přípravek k ošetření struků po dojení. Aktivní složkou v Ioklar D je PVP jód. Má výborné germicidní schopnosti. Na pokožku struků vytváří výrazný oranžově-hnědý film pro snadnou komtrolu aplikace. Obsahuje také hydratační kosmetiké složky pro lepší pružnost a hydrataci struků po dojení.

Ioklar Super DIP D

Dezinfekční přípravek určený k ošetření mléčné žlázy po dojení.

KC 5000

Dezinfekční prostředek KC 5000 je čistící přípravek pro povrchy a vybavení (nářadí). Jeho silný účinek společně s hydrofobní silou umožňuje přípravku vázat všechny druhy nečistot včetně vyloučených parazitických spór, např. kokcidií (drůbež, telata), škrkavek (prasata) a kryptosporidióz (telata). Důkladná čistící a dezinfekční opatření jsou důležitým nástrojemv boji proti kokcidiím. Účinný i proti bakteriím.

Keneco

Keneco je struková dezinfekce s novou technologií tvorby filmu a plným ochranným účinkem. Založeno na silné aktivitě chlorhexidinové bariéry. Obsahuje výtažek z máty, který má hojivé a protizánětlivé účinky. Keneco vytváří na pokožce struku a ve strukovém kanálku efektivní bariéru.

Kenofix

Kenofix je aerosolový sprej, který je funkční v jakékoliv poloze, což je v některých situacích důležité. Jeho technologie „druhá kůže“ vytváří pevný a flexibilní film na pokožce, který uvolňuje látky přímo do pokožky. Kenofix rychle schne, má dobrou přilnavost k pleti, není mastný a nelepí. Film, který Kenofix utvoří je propustný po kyslík, tudíž může pokožka volně dýchat.

Kenocid

Koncentrovaný dezinfekční prostředek na bázi peroxidu vodíku. Používaný pro úpravu vody a CIP-systémů.
Leták ke stažení.pdf

KenoCID 2100

KenoCID 2100 je dezinfekční prostředek na bázi aktivní stabilizované kyseliny peroctové. Ideální pro situace, kdy nelze použít chlór ani pěna. Používá se i jako dezinfekce karáčů na dojícím robotu.

Kenocool

Kenocool se používá v zimě k ošetření struků při silných mrazech. Zabezpečuje plnou ochranu struků před omrzlinami. Obsahuje kvalitní zvláčňující a zvlhčující látky, které vyvolávají pocit tepla na pokožce. Kenocol má perfektní dezinfekční účinky díky obsahu kyseliny sulfonové a alkoholu.

Kenocox

Dezinfekce Kenocox je širokospektrální přípravek, který je efektivní proti vyloučeným endoparazitům a bakteriím. Pomáhá k redukci infekčního talku ve stájích. Kenocox může být aplikován na všechny druhy povrchů.
Leták ke stažení.pdf

KenoPRO

Čisticí prostředek, který pečuje o pleť zvířete. KenoPRO nedráždí oči, a zlepšuje kožní kondici např. u prasnic.

Kenopure

Kenopure je čistící přípravek ke kompletnímu ošetření struků před dojením. Čistí struky, dezinfikuje je a ošetřuje jejich pokožku.

Kenosan

Čistící přípravek, který utvoří lepkavou a dlouhotrvající pěnu, která ničí nečistoty do hloubky. Navíc je velmi úsporný, protože lze využívat i při vysokém stupni naředění.

Kenostart

Kenostart obsahuje větší množství aktivního jódu oproti jiným přípravkům na podobné bázi. Je registrován jako léčivo v rámci preventivních programů proti mastitidám a má tudíž neutrální pH – nedráždí pokožku. Díky konzistenci nedochází ke ztrátám odkapáváním. Na pokožce vytváří ochranný film proti vnějším agresorům včetně choroboplodných zárodků a nepříznivému počasí. Má výborné hojivé a zvláčňující účinky.

Kick-Start

Pracuje na bázi peroxidu vodíku, jedná se o dezinfekční prostředek, který má velmi rychlou účinnost (během několika sekund). Je velmi šetrný k životnímu prostředí!

Lactivate ACID

Přípravek pro sanitace dojících zařízení a úchovných nádob na mléko a mléčných tanků ve speiálním bezoplachového režimu pracující na bázi peroxy kyselin. Je velice šetrný k živodnímu prostředí. Díky svému složení lze používat za jakýchkoliv teplot.

Lactivate CLEAN

Přípravek pro sanitace dojících zařízení a úchovných nádob na mléko a mléčných tanků ve speciálním bezoplachového režimu pracující na bázi směsi alkálií. Je velice šetrný k životnímu prostředí. Díky svému složení lze používat za jakýchkoliv teplot.

Mistral

MISTRAL je určen pro hygienu v chovech zvířat. Má skutečně mnohostranné využití. Vysušuje podlahu a podestýlku, stačí pouze posypat dané prostory. Redukuje produkci čpavku a snižuje zápach v chovech. Významně se podílí na snížení rozvoje patogenů v prostředí, čímž zvyšuje pohodu a zdraví zvířat. U skotu se osvědčil jeho účinek na zdraví paznehtů, jako prevence mastitid, u ovcí může působit i jako podpůrný prostředek hojení dermatitidy mulců. To vše je možné díky skutečnosti, že obsahuje pouze přírodní složky.

Mlex A

Mlex A je kapalný alkalický čistící přípravek na bázi aktivního chlóru ke každodenní sanitaci mléčného potrubí, úchovných nádrží na mléko a mléčných tanků. Výborně odstraňuje organické nečistoty (tuk, bílkoviny), spolehlivě účinkuje i v podmínkách s tvrdou vodou. Nepění a neobsahuje fosfáty a silikáty. Je šetrný vůči citlivým částem dojícího zřízení.

Mlex K

Mlex K je kapalný kyselý čistící přípravek k dennímu mytí dojících zařízení, úchovných nádrží na mléko a mléčných tanků. Dokonale odstraňuje anorganické usazeniny mléčný a vodní kámen. Spolehlivě čistí od organických nečistot (tuky, bílkoviny), neobsahuje fosfáty ani silikáty a je šetrný vůči citlivým částem dojícího zařízení. V aplikačním roztoku nepění.

Nitra CID Agri

Nitra CID Agri je čistící prostředek na bázi koncentrované kyseliny fosforečně a dusičné. Mají funkci odvápnění a odstranění přetrvávajících bílkovin. Kombinace kyselin účinně odstraňuje vápenaté a mléčné usazeniny. Používá se na čištění CIP-systémů.

Oxonia AKTIV

Oxonia AKTIV je kyselý nepěnivý dezinfekční prostředek na bázi peroxidu vodíku a kyseliny peroctové. Oxonia Aktiv se používá jako mezidezinfekce strukových návleček, pro dezinfekci vody a jako dezinfekce čistých povrchů a pracovních nástrojů.

Oxyfoam D

Oxyfoam D je aktivní bezbarvá pěna pro denní hygienu a dezinfekci mléčné žlázy před dojením. Hodnota pH je 2,4 – 3. Aplikace pěny je rychlá a jednoduchá, má dobré dezinfekční účinky (na bázi kyseliny mléčné). Kvalitně pokryje celý struk, díky výborné penetraci do nečistot velmi dobře odstraňuje veškerou špínu.

Oxysan ZS

Kapalný dezinfekční přípravek určený pro studenou dezinfekci na bázi směsi peroxosloučenin. Oblast použití je v nápojovém, mlékárenském a potravi-nářském průmyslu. Je velmi účinný již při nízkých aplikačních teplotách.

Pediline

Pediline je netoxický dezinfekční přípravek s dlouhotrvajícím účinkem.

Pediline PRO

Pediline PRO je jedinečný produkt pro ošetření kopyt dobytka. Díky svému složení zachovává účinek i za přítomnosti organického materiálu (hnoje) a to i za nízkých teplot.

Persteril 36

Dezinfekce paznehtů Persteril 36 je stabilizovaná směs kyseliny peroxyoctové, peroxidu vodíku, kyseliny octové a vody. Má charakteristický zápach a je nepěnivý. Vyznačuje se výbornými dezinfekčními a oxidačními vlastnostmi. Působí v celém spektru mikroorganismů v širokém teplotním rozmezí a má nejširší spektrum dezinfekční účinnosti. Používá se k dezinfekci paznehtů a lze ho použít i jako ohniskovou dezinfekci.

Pho CID

Prostředek Pho CID je top řada kyselého proplachu pro čištění mléčného potrubí a tanků od usazenin vápníku a železa. Jedná se o čirou nepěnivou bezbarvou tekutinu s pH 2,47. Pho CID je založen na účinku kyseliny fosforečné.

Phytoshield

Phytoshield je přírodní bariéra založená na účinku bylinných výtažků pro dynamickou ochranu struku. Působí jako druhá pokožka, na struku vytváří pevnou fyzickou ochranu a uzavření svěrače je urychleno vlivem bylinného extraktu. Zároveň působí i jako přírodní repelent vůči obtížnému hmyzu.

Savagro A+

Alkalický přípravek na dezinfekci potrubních systému dojíren a vnitřních povrchů zařízení. Koncentrovaný, kapalný, nepěnivý alkalický dezinfekční přípravek na bázi aktivního chloru, pro dezinfekci, odmaštění a odstranění organických nečistot z vnitřních povrchů zařízení. Je neagresivní na povrchy z nerezu, skla, porcelánu, gumy, pryže a plastických hmot. Neobsahuje silikáty a fosfáty.

SAVAGRO Basic

Běžně používané (SAVO) Savagro Basic jako dezinfekce povrchů, dezinfekce pitné vody nebo třeba dezinfekce vody v bazénech. 

Savagro KD

Koncentrovaný, kapalný, kyselý mycí přípravek s dezinfekčním účinkem k mytí vnitřních povrchů dojících zařízení. Zamezuje tvorbě mléčného kamene, rozpouštění a odstraňuje anorganické a alkalické usazeniny a vodní kámen. Při aplikaci nepění a zanechává lesklý povrch. Je velmi šetrný vůči gumovým součástem dojících zařízení jako jsou hadice a strukové návlečky.

Topax 52

Tekutý kyselý čisticí prostředek pro pěnové čiš tění v potravinářské m průmyslu. odstraň uje usazeniny rozpustné v kyselinách. Má odmašťující schopnosti. Je velice účinný i při nízkých koncentracích.

Tornax S20

Tornax S 20 je koncentrovaná kyselina sloužící jako čistící produkt se silnými pěnícími vlastnostmi.

Uddergold Dry

Uddergold Dry je přípravek, který vytváří fyzickou bariéru na strucích dobytka již zaprahlých, nebo určených k zaprahnutí. Okamžitě zasychá a nedráždí pokožku. Film chrání pokožku struku po dobu 3 až 7 dní. Na pokožku struků vytváří výrazný oranžový film pro snadnou komtrolu aplikace.
Leták ke stažení.pdf

Veloucid D

Veloucid D je speciální emulze s kosmetickým účinkem. Na povrchu struků vytvářejí viditelný ochranný film. Díky své konzistenci zůstává velmi stabilní za různých teplotních podmínek prostředí. Emulze má vysokou přilnavost k pokožce struků.

ViroCID

Velmi koncentrovaná dezinfekce obsahující 3 účinné látky. Virocid je překvapivě účinný i při velmi velkém ředění (0,25 až 0,5%) a to proti všem mikroorganismům: bakterie, viry, houby a spóry.  Kromě toho má velmi dlouhý reziduální účinek.
Leták ke stažení – Virocid.pdf

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě